Przejdź do treści
Banner1
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

      Uprzejmie informujemy, że  Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” im. św. Józefa w Oleszycach we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie, w okresie od dnia 15.07.2022 r. do dnia 15.10.2022 r.  realizuje projekt pn.:

,,Wyjazd integracyjny i Obchody Międzynarodowego Dnia
Osób Niepełnosprawnych 2022 r.”

    Cel projektu: Zwiększenie dostępu osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu lubaczowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, przemyskiego i krośnieńskiego do usług turystycznych, kulturalnych i rekreacyjnych oraz ich integracja.

W ramach projektu planowane jest zorganizowanie:

  1. Wyjazdu integracyjnego do WTZ w Huzelach, połączony ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych tej miejscowości i jej okolic. W wycieczce planowany jest udział 70 osób, w tym: 50 osób niepełnosprawnych - uczestników WTZ w Oleszycach.
  2. Obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Ośrodku Wypoczynkowym  Leśna Chata w Kowalówce, dla 300 osób (dorosłych oraz dzieci), w tym: 250 osób niepełnosprawnych z pięciu powiatów: lubaczowskiego, przemyskiego,  krośniejskiego, ropczycko-sędziszowskiego i leżajskiego. Dodatkowo w obchodach wezmą udział opiekunowie osób niepełnosprawnych  i zaproszeni goście.

       Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach ,,Wojewódzkiego Programu na Rzecz Wyrównywania  Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałania  Ich Wykluczeniu  Społecznemu  na lata 2021-2030”.

                                                                 

15173