Wiadomości

Treść

Dnia 26 maja 2023 r. pracownicy działu pieczy zastępczej PCPR Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie lubaczowskim oraz rodzice zastępczy wraz ze swoimi podopiecznymi i dziećmi biologicznymi wzięli udział w wojewódzkich obchodach Dnia Rodzicielstwa  Zastępczego.

W bieżącym roku obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w województwie podkarpackim zorganizowane zostały przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie wraz z Fundacją Wielkie Serce dla Dzieci z Krosna.

Obchody odbyły się w hotelu Rzeszów. Uczestnicy wzięli udział w briefingu prasowym „Rodzina zastępcza poszukiwana”. W ramach briefingu miały miejsce wywiady i spotkania ze specjalistami Fundacji  Wielkie Serce, prezentacje dobrych praktyk rodzin zastępczych.

Intersująca i intrygująca okazała się projekcja filmu „Dzieciństwo zastępcze” pokazującego proces podejmowania decyzji o zastaniu rodziną zastępczą, otoczenie społeczne rodziny zastępczej oraz jej funkcjonowanie.  Wystawa fotografii „Czy widać różnicę pomiędzy mamą zastępczą, a mamą?” pozwoliła rozwiać wszelkie niewiadome.

Równolegle w galerii Rzeszów dla dzieci i młodzieży zorganizowano atrakcje. Podopieczni rodzin zastępczych aktywnie spędzili czas na grach i zabawach z animatorami, dzięki czemu rodzice i opiekunowie mogli owocnie poszerzać swoje kompetencje, dzielić się swoimi spostrzeżeniami  i doświadczeniami.

Przypieczętowaniem tego radosnego dnia był wspólny posiłek, integracja i rozmowy.

 Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspaniały dzień i miłą  atmosferę.